MENÜYÜ KAPAT

TRT Okul Canlı izle
Işıkları
Kapat
Sonraki
Kanal
Önceki
Kanal

TRT Okul TRT Okul

TRT OKUL CANLI İZLE

TRT Okul kanalı TRT tarafından 31 Ocak 2011 yılında yayın hayatına başlamıştır. Kanal bir eğitim kanalıdır. Anadolu Üniversitesi ile yapılan anlaşmayla program akademik destek görmüştür. Programların bir kısmı üniversite tarafından hazırlanmaktadır. Kanal sadece Açık Öğretim Fakültesi öğrencileri için değil tüm örgün eğitim alan öğrenciler için hazırlanmıştır.  Kanal Üniversite öğrencilerine rehberlik ederek, danışmanlık görevini de üstlenmiştir. Üniversite öğrencilerinin ders programlarına uygun hazırlanan programlardan herkes yararlanmaktadır.  Ayrıca kanalda eğitim – kültür çekimleri de yaparak yayınlanmaktadır.

Kanalda birde TRT tarafından hazırlanan programlar vardır. Bu programlarda ise anne ve çocuk sağlığı, koruyucu sağlık, vatandaşların çeşitli kamu kurumlarındaki işleri, mahkemeye başvuru, vatandaşlık hakları, hasta hakları, emlak alımı, vergi dairesi ve sosyal güvenlik kurumu ile ilgili işleri, tüketicilere yönelik bilgiler, spor eğitimi, yarışmalar, kültür-sanat programları gibi farklı konulara yer verilmektedir. Kanal 24 saat yayın yapmasına rağmen 6:58’de İstiklal Marşı ile günün akışına başlamaktadır.

Kanalın yayın alanı Kafkaslar, Balkanlar ve Orta Doğu’dur. Genel merkezi Ankara’dadır. Kanalın kardeş kanalları ise; TRT 1, TRT Haber, TRT Spor, TRT Çocuk, TRT Müzik, TRT Belgesel, TRT Diyanet, TRT Avaz, TRT Kurdi, TRT Et- Türkiyye, TRT World, TRT Gap, TRT 4K, TRT HD, TBMM TV’dir.

Kanalın Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdür: Şenol Göka’dır. Şenol Göka 1962 yılında denizli’de doğmuştur.  Marmara Üniversitesinde Basın Yayın Yüksek Okulu Radyo Televizyon Bölümünden1985 yılında mezun oldu. 20 Mayıs 1986 tarihinde TRT Antalya Radyosu görevine getirildi. Daha sonra Prodüktör, Ankara Radyosu Müdürlüğü, Radyo Dairesi Başkanlığı ve Dış Yayınlar Dairesi Başkanlığı görevlerini üstlendi. 2012-2014 yılları arasında geçici olarak Başbakanlık Müşavirliği yaptı. TRT Genel Müdürlüğüne ise 20 Ekim 2014 yılında getirildi.

Kanalın eğitici programlarından biri olan; Benim Küçük Bahçem adlı programda, bahçe düzenlemesi ( Yaz bahçesi, Kış bahçesi), balkon ve teras bitki dizaynı, iç mekân süs bitkileri yetiştirilmesi ve bakımı konusunda bilgiler verilmektedir. Bitkilerin çeşitleri ve gösterilmesi gereken bilgileri hem eğlenerek hem de görerek öğrenme imkânı sunan programı seyretmenizi öneririz. Program Aktüel formatta çekilmektedir. Amaç aynı zamanda bireylere doğayı sevdirmektir. Onların yaşam alanlarında onları ziyaret ederek, doğanın ve bitkilerin güzellikleri, bize kattıkları da vurgulanmaktadır.

TRT Okul Yorumları