MENÜYÜ KAPAT

Minika Çocuk Canlı izle
Işıkları
Kapat
Sonraki
Kanal
Önceki
Kanal

Minika Çocuk Minika Çocuk

MİNİKA ÇOCUK TV

MinikaÇOCUK  20 Ocak 2012 yılında yayın hayatına başlamış Turkuvaz Medya Grubuna ait bir televizyon kanalıdır. Kanalın formatında çocuklara yönelik programlar belirlenmiştir. Kanal 1 Ocak 2016 yılında 16.9 geniş ekran formatına geçiş yapmıştır. MinikaÇOCUK 3 – 7 yaş arasındaki çocukları uygun programlar yaparak, onların eğitimine katkıda bulunmaktadır. MinikaÇOCUK izlenebilirlik uydu yayını Türksat 4A 12054 H 27500 5/6 (SD), Türksat 1C, D- Smart 131. Kanal, Filbox 12054 H 27500 5/6, Kablo yayını: 165. Kanal, ADSL ile IPTV ; Tivibu 113. Kanalda izlenmektedir. Ayrıca kanal internet üzerinden de canlı olarak izlenmektedir.

MinikaÇOCUK’a kardeş olan kanallardan bahsetmek gerekirse; Atv (HD), A2, Atv Avrupa, A Haber (HD), A Spor (HD), MinikaGO, Romantik Radyo, A Haber Radyo sayılabilir. Kanalın ilk yayına başladığı dönemlerde kullandığı ad Minika’dır. Daha sonra kanal, MinikaGO ve MinikaÇOCUK olmak üzerek 2’ye ayrılarak izleyici karşısına gelmiştir. Kanalın yayınladığı çizgi filmlerden bazıları; Pisi Kedi, Tip ve Ailesi, Damla’nın Dolabı, Rosie’nin Dünyası, My Little Pony, Thomas ve Arkadaşları, Bay Becerikli, Topsy ve Tim, Kağıt Adam, Sevimli Ufaklıklar, Cesur Kuşlar, Ayıcık Bombo, Wotwotlar, Luna’nın Bilim Dünyası, Bob Usta, Nane ve Limon’dur.

Kanalda yayınlanan Topsy ve Tim adlı hikaye, oldukça ilgi çekmektedir. Topsy ve Tim, Jean Adamson ve Gareth Adamson tarafından yazılmış, ikiz kardeşlerin maceralarını anlatan bir hikaye demetidir. Bu hikayeler kanalda can bulurken, izleyen çocuklara da birçok önemli bilgiler de verilmektedir. Aynı zamanda hikayenin arkasından sorulan sorularla izleyen çocukların dikkat seviyeleri de ölçülmektedir. 1960 senesinde yazılmaya başlayan Topsy ve Tim çocuk kitabı 21 milyondan fazla satış sağlamıştır. Şimdi ise günümüze uyarlanarak MinikaÇOCUK ekranlarında çocukların beğenisine sunulmaktadır.

Minika Çocuk Yorumları