MENÜYÜ KAPAT

Lider TV Canlı izle
Işıkları
Kapat
Sonraki
Kanal
Önceki
Kanal

Lider TV Lider TV

Azerbaycan’ın Lider Televizyonu

 

Lider TV, Media Ltd. şirketi bünyesinde 1 Eylül 2000  tarihinde kurulmuş olan, Azerice dilinde ve yalnızca Azerbaycan topraklarında karasal yayın yapan bir televizyon kanalıdır. Eğer Lider TV izlemek isterseniz, bunun için internet üzerinden yayın yapan platformlardan birini tercih etmelisiniz. İnternet üzerindeki çoğu platformda Lider TV canlı izle seçeneği bulunuyor.

 

Lider TV Yayın Akışı ve Programları

 

Lider TV’nin en dikkat çekici özelliği, Şampiyonlar Ligi maçlarının yayın haklarını elinde bulundurmasıdır. Bu noktada önemli yatırımlar yapan kanal, ülkedeki futbol takipçilerinin fazla olması sebebiyle izleyici kitlesini artırmayı başarmıştır. Yalnızca Şampiyonlar Ligi ve futbol müsabakaları yayınlamamasına rağmen, bugün Azerbaycan’da en bilinen kanallar arasında yer alır.

 

Lider TV canlı yayınları üzerinden çok sayıda programa erişilebilir. Örneğin gündüz kuşağında dünyanın dört bir yanında sevilerek izlenmiş dizi ve filmleri, Hollywood’dan Bollywood’a kadar çok önemli yapımları Lider TV üzerinden izleyebilirsiniz. Özellikle zamanında bu kanalda yayınlanmış olan dizi ve filmlerin bugün Türkiye’de de bazı televizyon kanallarında yayınlandığı düşünülürse, kanalın ne kadar başarılı yapımlara imza attığı görülebilir.

 

Lider TV canlı yayın konusunda çok aktif bir program değildir. Yani yayınlarını genelde banttan gerçekleştirir. Yine de Lider TV ekranlarında zaman zaman gündemdeki gelişmeleri halka aktarmak için yayına koyulan haber bültenleri, spor haberleri ya da tartışma programları da bulunur. Yani Lider TV üzerinden bir yandan ünlü yapımları izleme imkanı bulurken, bir yandan da gündemi takip edebilirsiniz.

 

Azerbaycan’ın en çok izlenen televizyon kanalları arasında yer alan Lider TV, her kesimden ve her yaş grubundan izleyiciyi kendisine çekmeyi başarmıştır. Bu sebeple kanalın, Azerbaycan’da iz bırakmış kanallardan biri olduğu söylenebilir.

Lider TV Yorumları