MENÜYÜ KAPAT

Kanal A Canlı izle
Işıkları
Kapat
Sonraki
Kanal
Önceki
Kanal

Kanal A Kanal A

KANAL A CANLI İZLE

Kanal A 15 Eylül 1997 yılında kurulmuştur. KTV Yayıncılık Enformasyon Hizmetleri AŞ. Şirketine aittir. Sahibi Termikel Grup’tur.  Kanalın Sloganı Türkiye’nin Sesi (2005- 2014), Yeni Türkiye’nin Habercisi (2014- 2016),  günümüzde ise TV’de Yeni Heyecan kullanılmaktadır. Genel merkezi Ankara’dır. Kardeş radyolar ise Radyo A’dır. Kanalın Genel Yayın Yönetmeni Alper Tan’dır. Kanalın Ana Haberlerini hafta içi Fatih Şahin, hafta sonu ise Tuğba Dalkılıç sunmaktadır. Kanalın genel yayın yönetmeni olan Alper Tan 11 Eylül 1958 yılında Batmanda doğdu. İyi bir yazar, gazeteci ve Siyasetçidir.  Kendisi Mardinlidir.

Kanalın sahibi Ahmet Kaya’dır. Termikel Şirketler Grubu içerisinde yayın hayatını sürdürmektedir. Kanalı Türksat uydusu üzerinde Tüm Avrupa, Asya ve Afrika izlemektedir.  İç Anadolu Bölgesi’nde karasal yayın bünyesinde seyredilmektedir. Kablolu yayın üzerinden ise Digiturk ve D-Smart gibi platformlardan seyredilmektedir. 2015 yılında HD yayınına başlamıştır.

Kanalın programlarından bahsetmek gerekirse; Haber kuşağında, Ana Haber, Son 24 Saat, Güne Bakan, Haber Merkezi, Gece Haberi, Ana Haber Haftasonu, Günebakan Haftasonu, İşte Haber, Kanal A Haberdir. Gündem programları ise; Dünya Raporu, Dünya Türkiye’yi Konuşuyor, Sivil Düşünce, Görüş Farkı, Basın ve Gündem, Gözden Kaçanlar, Başkanlar, Terazi, Seçmen Soruyor seyredilmektedir. Spor programları ise; Sporun Gündemi,  Spor Bülteni, Oto Dünyası, Sporvizyon, Yaz Tadında Spor, Andoff Tabana Kuvvet’tir. Güncel programlar: Esra Harmanda ile Hadi Konuşalım,  Gezelim Tozalım, Emine Beder, Seninle Olmak Var ya, Gezgin, Şimdi Bu Moda, Eğitim Editörü, Her Şey Hakkında, Televizyon Dergisi,Minik Yolcu, Yaşamdan Esintiler, Yemekte Sohbet Var, Sohbet Saati, Ümit Kuşağı, Şehremini, Şehir ve Sanat, Sormak Lazım seyredilmektedir. Sağlık programları; Sağlıkta Bugün, Yaşam Terapi’dir. Dini programlarda; Sorun Söyleyelim, Gecenin Nuru, Resül’ün İzinde, Mukabele’dir. Sosyal program olarak şevkat  Yolu seyredilmektedir. Ekonomi programları arasında; İşin Sırrı, 7/24 Ekonomi, Tolga Başaran’la  İş ve Hayat, Ekonominin İçinden yayınlanmaktadır. Kanalda belgesel kuşağında Dünden Yarına, Uygarlığa Giden Yol izlenmektedir. Yayınlanan yabancı diziler ise Kobra Takibi, Cold Case, Mutant X, Baybars, Cuma 13’tür. Çizgi Diziler ise: Ella Bella, Mini Mini Hutoslar, Afacan ve Yedi Kafadar, Sonıc X , Scooby Doo, Cedric’dir.

Kanal A Yorumları

Servet yılmaz
Kanal a türksat 4a sinyal neden yok